Życie wyższych sfer

Sierpień 16, 2011

Od zawsze pewna część społeczeństwa, najczęściej ludzie bogaci czy szeroko znani, prowadzi zupełnie odmienne życie niż pozostali jego członkowie. Wynika to głównie z ich poziomu materialnego, statusu i prestiżu, a także pewnej dawki luksusu, na którą mogą sobie swobodnie pozwolić. Markowe , najszybsze , droga , dalekie wyprawy stanowią stały obiekt zazdrości dla ludzi, których nie stać na prowadzenie takiego życia. Przeciętny obywatel  w codziennym życiu ledwie wiąże koniec z końcem, od najwyższych sfer dzieli go więc prawdziwa przepaść.

biznesmen, bogaty człowiek, bogacz

fot.farm6.static.flickr.com

Polityka różnic

W polskiej rzeczywistości od zawsze przyjęte jest, że najbogatsi mieszkańcy korzystają z uroków życia w stolicy. Olbrzymie, wielokondygnacyjne apartamenty, z obowiązkową klimatyzacją są w Warszawie standardem. To moda dyktuje, gdzie należy kupić najmodniejsze mieszkanie, które dzielnice są trendy, a które passe. Parkingi w okolicy najpopularniejszych lokalizacji pełne są luksusowych samochodów, często prowadzonych przez własnych szoferów. Wyznacznikiem statusu , oprócz wszystkich dóbr luksusowych, są przede wszystkim kontakty towarzyskie. To, z kim i gdzie się bywa buduje wokół danej osoby zainteresowanie, nierzadko ściągając też na głowę przedstawicieli mediów. Nie jest to jednak zjawisko niepożądane – za dobrymi zdjęciami, szczególnie w przypadku różnej maści celebrytów, idą kontrakty reklamowe i kolejne propozycje zawodowe. Dla przeciętnego, szarego obywatela, pozostanie podziwianie przedstawicieli wyższych sfer na ekranie telewizora czy w topowych gazetach.

Jeżeli i ty prganiesz zapewnić sobie chociaż odrobinę luksusu, zamontuj sobie urządzenie klimatyzacyjne firmy BestKlim klimatyzacja warszawa.

Comments

Leave a Reply