Znajomość obcych języków to podstawa!

Czerwiec 14, 2011

Choć szkoły już jako obowiązek stawiają uczenie początkowo jednego języka a już w liceum dwóch, to wielu licealistów po skończonej szkole zapomina o pielęgnowaniu tej wiedzy, a to ogromny błąd! Chcąc zajść wysoko w jakiejkolwiek dziedzinie, niezbędna jest doskonała znajomość przynajmniej jednego języka.

Pracując w jakiejkolwiek firmie, trzeba być przygotowanym na ewentualne rozmowy z obcokrajowcami. Globalizacja rynków wymusza na wszystkich znajomość chociażby języka angielskiego. Wiele firm przeprowadza , choć wcale nie jest ich głównym zmartwieniem. Przyjmując do pracy, zwykle w podstawowych wymaganiach zamieszcza znajomość języka angielskiego.

Szkolenia językowe w życiu codziennym

Kupując elektronikę musimy być gotowi, że sprzęt może nie mieć wprowadzonego języka polskiego. Także często szukając w internecie konkretnych informacji, trzeba nierzadko korzystać z materiałów w obcych językach. Nie wspominając już o podróżach w trakcie których komunikacja bez znajomości języków obcych jest możliwa, ale bardzo uciążliwa. Zapisanie się na szkolenie językowe może przynieść jedynie korzyści dla uczestnika.

Comments

Leave a Reply