Zła dieta – jakie przyniesie skutki?

Listopad 9, 2014

Na sposób odżywiania kładzie się ogromny nacisk. Specjaliści cały czas alarmują o tym, jak tragiczne skutki ma dla naszego organizmu niewłaściwa . Ale co dokładnie może się stać, jeżeli utrzymujemy złą dietę? Oto kilka najczęściej pojawiających się objawów.

źródło: megapedia.pl

źródło: megapedia.pl

Zła dieta bardzo często powoduje pojawianie się problemów gastrycznych, a wśród nich można wymienić bóle brzucha, zaparcia czy wzdęcia. Związane jest to z faktem, że dieta nie zawiera wystarczającej ilości wody oraz błonnika. W takiej sytuacji warto byłoby dietę wzbogacić między innymi o regularne porcje warzyw oraz owoców.

źródło: preparatynalysienie.pl

źródło: preparatynalysienie.pl

Niewłaściwa dieta odbija się również na wyglądzie włosów oraz paznokci. Włosy stają się delikatniejsze i szybciej wypadają, a paznokcie stają się bardziej łamliwe. Dzieje się tak, ponieważ w diecie brakuje niezbędnych witamin oraz mikroelementów, które wpływają na kondycję zarówno włosów, jak i paznokci.

Również nasze samopoczucie uzależnione jest od utrzymywanej diety. Kiedy w codziennej diecie pojawiają się słodycze, nadmiar węglowodanów prostych czy fast-foody czujemy się ociężali i zmęczeni. Mamy mniej energii do działania, a to odbija się na wielu dziedzinach naszego życia.

źródło: vitalab.pl

źródło: vitalab.pl

Niezdrowe jedzenie podobnie jak alkohol czy różne używki sprawia, że szybciej postępuje proces starzenia się. Wyraźnie widać to nie tylko w kondycji, ale przede wszystkim w zmianach jakie zachodzą w wyglądzie zewnętrznym.

Zła dieta ma zatem bardzo duży i zdecydowanie negatywny wpływ na nasze życie.

Comments

Leave a Reply