Zastosowanie paneli podłogowych

Marzec 19, 2012

W naszym życiu już od jakiegoś czasu obecne są podłogowe które dużo wygodniejsze są od dywanów i przeróżnych płytek. Bardzo szybko się je zakłada i nie potrzeba do tego żadnych fachowców bo każdy może się nauczyć jak to robić co wcale długo nie zajmuje. Niestety takie materiały jak mają jedną bardzo dużą wadę która może przeszkadzać w ich używaniu. Jeżeli są one założone w firmie w której pod krzesła nie ma podkładek bardzo szybko się wycierają co niestety powoduje szybką potrzebę ich wymiany. Plusem jest jednak to że nie trzeba wymieniać całej powierzchni ponieważ wystarczy że wymienimy tylko ten mały popsuty fragment co pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. z innych materiałów takich jak niestety nie są tak łatwe do wymiany modułowej jak podłogowe. Właściwie w większości domów i firm aktualnie wykorzystuje się do pokojów codziennego użytku a płytki to domena kuchni, przedpokojów i łazienek.

Przemysłowe czy domowe

produkowane są w dwóch wersjach. Jedna z nich to wersja tak zwana przemysłowa czyli przeznaczona przeważnie do firm która według producentów powinna być twardsza i wolniej się ścierać. Drugą opcją są panele do zastosowań domowych które mają bardziej miękki wierzch i mogą się szybciej ścierać co niestety jest prawdą ponieważ krzesło na kółkach które dziecka moa do biurka potrafi bardzo szybko zniszczyć ten rodzaj paneli. Tak naprawdę nie ma idealnego materiału który byłby wystarczająco wytrzymały żeby wytrzymać długą eksploatacje kółkami od foteli. Przeważnie wszystkie opinie jakie są aktualnie wydawane na temat wytrzymałości wszystkich typów paneli odnosi się tylko i wyłącznie do chodzenia po nich w butach.  

Robiąc remont i zakładając panele podłogowe trzeba się dokładnie zastanowić nad tym jaką wersję chcemy kupić. Teoretycznie ścieralność paneli przemysłowych jest mniejsza lecz niestety odnosi się to tylko i wyłącznie do chodzenia po ich powierzchni.

Comments

Leave a Reply