Zasilanie na zewnątrz – często zapominane zasady bezpieczeństwa

Luty 28, 2011

W okresie świąt Bożego Narodzenia Wszyscy oświetlają swoje podwórka i domy niezliczoną liczba lampek i lampeczek. Zwykle niewiele osób przejmuje się ochroną przedłużaczy i zasilaczy przed wilgocią. Jeśli przez cały okres ich użytkowania zima jest mroźna, do niczego nie powinno dojść. Problem pojawia się jednak kiedy temperatura idzie w górę.


Wilgoć a


Niezabezpieczone urządzenia elektryczne są wyjątkowo wrażliwe na wodę. Przenosi ona prąd elektryczny i w momencie, kiedy sprzęt zamoknie dochodzi do spięcia. Rośnie temperatura i przepalają się obwody, może dojść nawet do pożaru. Dlatego każde urządzenie elektryczne pracujące przez dłuższy czas na dworze powinno zostać odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią.


Wodoszczelny i wodoodporny osprzęt


Producenci oferują swym klientom wiele urządzeń już odpornych na wodę lub wilgoć, dlatego oświetlając diodami LED np. bramę, możemy zakupić wodoszczelny zasilacz, który nawet podczas ulewy będzie działał bez zarzutu. Wodoszczelne , przedłużacze i oświetlenie zwykle kosztują o kilka procent więcej niż te zwykłe, ale warto w ten sposób się zabezpieczyć.
 

Nie tylko na stronie internetowej znajdziemy wyposażenie do wnętrz mieszkalnych. Odwiedzając sklepy i inne punkty mamy możliwość poznania ciekawych opcji.

Comments

Leave a Reply