Zarządzanie bezpieczeństwem danych w firmie – netForensic

Kwiecień 14, 2011

Informatyzacja przedsiębiorstw zdecydowanie usprawnia ich pracę. Pracownicy szybciej i łatwiej się ze sobą komunikują, łatwo przekazują dokumenty i pliki, a także mają znacznie łatwiejszy dostęp do wszelkich danych firmowych. Handlowiec zajmujący się setką klientów nie może mieć zawsze na wierzchu w formie papierowej ich wszystkich danych, informatyzacja umożliwiła wyjątkowo łatwy dostęp do takich danych.

Problem z bezpieczeństwem

Łatwiejszy dostęp do danych to nie tylko ułatwienie, ale także zagrożenie. Zdolny haker nawet w kilka minut jest w stanie spenetrować całą sieć firmy i uzyskać dane jakich szuka. Dlatego powinna chronić się przed takimi zdarzeniami. jest programem wspomagającym przedsiębiorce w zarządzaniu bezpieczeństwem.

Działanie netForensic

Program ten przede wszystkim zajmuje się aktywnym monitoringiem ruchu w sieci firmowej. Każde działanie pozostawia ślad w postaci IP. Dzięki temu oprogramowaniu administrator łatwo i szybko zlokalizuje ewentualne niebezpieczeństwa. netForensic ten oferuje także do sieci, dzięki temu administrator łatwo może przydzielać dostęp do danych urządzeń w sieci.

Przedsiębiorcy chcący dbać o bezpieczeństwo sieci firmowej, warto zapoznać się z ofertą firmy Procreativ, która oferuje netforensics, a także x-ways, oraz paraben corporation w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Comments

Leave a Reply