Zabawa z latawcem

Maj 17, 2014

Dzieci potrzebują dużo uwagi. Rodzice mają często niełatwe zadanie – muszą wymyślać różne zabawy i spędzać czas z dziećmi w aktywny sposób. Warto zastanowić się, jakie zajęcia zaciekawią dzieci oraz pozytywnie będą wpływać na ich rozwój. Na pewno należy uwzględniać potrzebę spędzania czasu na świeżym powietrzu.

źródło: eko-miszmasz.pl

źródło: eko-miszmasz.pl

W związku z tym okazuje się, że świetną rozrywką może być wspólne puszczanie latawca. Co więcej, możemy dziecko zmobilizować i taki wykonać wspólnie. W tym celu wykorzystamy różne niepotrzebne rzeczy znajdujące się w domu.

Jak zbudować latawiec?

Potrzebnych do tego będzie kilka rzeczy. Na pewno dwie listewki o różnych długościach. Poza tym sznurek i kolorowa folia lub gazeta. Najpierw musimy naciąć dłuższą listewkę, tak w 1/3 jej długości. Krótszą natomiast nacinamy w połowie. Listewki składamy ze sobą i łączymy je sznurkiem – oczywiście muszą być one do siebie prostopadłe. Konstrukcję tą z obu stron obklejamy gazetą lub folią. Dodatkowo możemy latawiec też delikatnie ozdobić. Na końcu przypinamy do niego długi sznurek i gotowe!

źródło: eko-miszmasz.pl

źródło: eko-miszmasz.pl

W ten sposób dziecko uczy się tworzyć i rozbudzają się w nim różne zdolności. Jeżeli nie mamy jednak czasu czy możliwości, by wspólnie wykonać taki latawiec, możemy po prostu kupić gotowy. mają różne wielkości, kolory i kształty. Te nietypowe mogą przypominać różne postacie z bajek czy zwierzęta. Można też zakupić biały latawiec, który dziecko może dowolnie pokolorować. Wtedy też będzie miało ciekawe zajęcie. A puszczanie takiego latawca będzie dla dziecka prawdziwą frajdą.

Comments

Leave a Reply