Z jakich powodów tyjemy?

Lipiec 15, 2014

Wiele osób ma ogromny problem z ciągłym przybieraniem na wadze. Nawet kiedy stosują rozmaite diety i starają się jeść zdrowo, i tak stale tyją. Taki problem może mieć różne przyczyny. Jakie najczęściej?

źródło: zdrowie-diety.pl

źródło: -diety.pl

Niestety problem z tyciem może świadczyć o problemach zdrowotnych. Przyczyną dla które stale przybieramy na wadze, mogą być problemy z tarczycą – chodzi o nadczynność tarczycy. Problem z utrzymaniem stałej wagi dotyczy też osób chorych na cukrzycę. Poza tym na wadze przybierają też osoby, które przyjmują hormony – może chodzić o jakieś terapie w związku z problemami hormonalnymi, ale również o pigułki antykoncepcyjne.

źródło: odchudzanko.pl

źródło: odchudzanko.pl

Tyją również osoby, w których diecie brakuje tłuszczu. Kiedy organizmowi dostarczamy za mało tłuszczu, to zaczyna on odkładać na zapas i wtedy zaczynamy przybierać na wadze. Dlatego tak ważne jest, by bogata była zarówno w białka, węglowodany jak i tłuszcze.

Część osób tyje, ponieważ żyje w ciągłym stresie. A stres sprawia, że mamy większy apetyt i skłania nas do podjadania – żeby się uspokoić lub dla poprawy humoru. Tyć będą również osoby, które rzuciły palenie. Nałóg ten starają się zastąpić jakimiś innymi przekąskami. Wzrasta też ich apetyt, który starają się zaspokajać, by nie myśleć o paleniu.

źródło: kuchnia.wp.pl

źródło: kuchnia.wp.pl

Niekorzystnie na wagę działa też alkohol. Jest on kaloryczny, a poza tym wypłukuje nasz organizm z witamin i ważnych mikroelementów. Osoby, które piją sporo, będą tyć. I oczywiście wśród przyczyn tycia należy też wymienić złe nawyki żywieniowe. Osoby, które jedzą nieregularnie, bardzo obficie, odżywiają się fast foodami i słodyczami, również nie będą w stanie utrzymać wagi.

Comments

Leave a Reply