Wyjeżdzamy na Mazury!

Lipiec 5, 2011

Zbliżają się i jak co roku tłumy wybiorą się na , czy inne tereny gdzie przyjemnie można spędzić czas. Jeziora przyciągają ludzi, ponieważ nie tylko można kąpać się i opalać, ale ośrodki znajdujące się przy wodzie mają coraz bogatszą ofertę rekreacyjną nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. No i oczywiście główną atrakcją jest zawsze i przebywanie na wodzie.

Nie ważne czy umiesz , czy nie, z pewnością rejs żeglarski będzie niezapomnianą . Rejsy organizowane są na dużych lub mniejszych statkach, czy jachtach. Nawet bez wcześniejszego przygotowania bez problemu można wybrać się na rejs, wystarczą chęci i trochę motywacji. Z pewnością w trakcie żeglowania nauczymy się wszystkiego, czego wymagać będzie od nas kapitan i statek. A jeśli brak nam zdolności, to znajdzie się dla nas miejsce pod pokładem, w kuchni. Wielki błękit, czy po prostu małe . Żeglowanie to niesamowita przygoda, dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

Przygotowanie do żeglowania

Jeśli wydaje ci się, że powinieneś przygotować się do przygody z żeglowaniem, to najlepszym sposobem będzie zrobienie kursu żeglarskiego i potem zdanie egzaminu na żeglarza jachtowego, a kto wie może w przyszłości na sternika jachtowego. Oba kursy dadzą nam podstawowe wiadomości dotyczące łodzi, żeglowania i przepisów regulujących ruch jachtów drogami wodnymi. Pozwolą nam także zdobyć podstawowe praktyczne umiejętności poruszania się statkami i jachtami.

 

fot.farm4.static.flickr.com

Comments

Leave a Reply