Wybór ubezpieczenia na życie

Lipiec 25, 2014

Wybór ubezpieczenia na życie to niewątpliwie bardzo ważna sprawa. Wiele osób ma problem z podjęciem takiej decyzji. Dlatego warto korzystać z porad specjalistów w tej dziedzinie – zwłaszcza tych poleconych i godnych zaufania.

źródło: ubezpieczeniapoznan.firmy.net

źródło: ubezpieczeniapoznan.firmy.net

Ta decyzja musi być bardzo dobrze przemyślana. Dlaczego? Ponieważ z takim ubezpieczycielem wiążemy się na kilka najbliższych lat. I przez te pierwsze lata nie mamy możliwości przeniesienia polisy bez ponoszenia jakiś dodatkowych kosztów. Najlepiej zatem podjąć naprawdę przemyślaną decyzję. Mamy różne dodatkowe możliwości. Oprócz normalnego ubezpieczenia na życie, można też zdecydować się na indywidualne z funduszem. Wtedy część naszych środków jest inwestowana.

Popularnym rozwiązaniem jest grupowe, dostępne w wielu firmach. Takie polisy są zazwyczaj tańsze i występują w różnych pakietach. Zawsze jednak możemy wykupić dla siebie dodatkowe opcje, które najbardziej nas interesują.

A na co zwracać uwagę przy wyborze polisy na życie? Na pewno najważniejsza nie jest wysokość składki. Można ją zawsze dostosować do naszych potrzeb oraz możliwości. Należy zwracać uwagę na sumę ubezpieczenia, zakres odpowiedzialności oraz wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Warto korzystać z publikowanych rankingów towarzystw ubezpieczeniowych, które ukazują się co najmniej raz w roku. Dzięki temu można łatwo porównać dostępne oferty i podjąć najlepszą decyzję. Zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę, należy też bardzo uważnie przeanalizować ogólne warunki ubezpieczenia, zawierające różne istotne dane.

Comments

Leave a Reply