Wybór miejsca na telewizor

Marzec 17, 2015

Telewizor to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia salonu. To przy nim spędza czas cała rodzina i dlatego wokół niego stwarza się kącik wypoczynkowy. Jednak przy wyborze miejsca na telewizor nie należy kierować się wyłącznie wygodą oraz względami estetycznymi. Należy brać uwagę również inne kwestie. Jakie?

źródło: muratordom.pl

źródło: muratordom.pl

Bardzo ważne jest między innymi to, by zachować odpowiednią odległość od źródeł ciepła i światła, które znajdują się w pomieszczeniu. Telewizor powinno się umieścić w odpowiedniej odległości od grzejników czy kominka, by zbytnio się nie nagrzewał. Dzięki temu nie będzie się psuł i dłużej będzie właściwie funkcjonował.

źródło: modne-wnetrza.com

źródło: modne-wnetrza.com

A co powiedzieć o oknach? Światło sprawia, że zdecydowanie pogarsza się jakość obrazu. Telewizor nie powinien znajdować się pomiędzy oknami, chyba że można je swobodnie zasłonić roletami czy zasłonami. Kiepskim pomysłem byłoby również umieszczenie telewizora na wprost okna. Wtedy również odbijające światło sprawi, że ciężko będzie na nim coś obejrzeć. Aby komfort oglądania telewizji był większy warto też umieścić telewizor w pewnej odległości od kinkietów czy lampek.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Wybierając miejsce dla telewizora trzeba również zastanowić się, jak będzie się z niego najwygodniej korzystać. Najlepiej, by znajdował się na wprost kanapy. Można go powiesić na ścianie, ustawić na regale lub też umieścić we wnęce. Wybór odpowiedniego miejsca będzie miał wpływ na całą aranżację wnętrza. Może stać się dominującym elementem wyposażenia lub współgrającym zresztą wystroju dodatkiem. Dlatego naprawdę należy to przemyśleć.

Comments

Leave a Reply