Wszystko działa jak w zegarku

Wrzesień 13, 2011

Wielkie i , gdzie pracownicy zajmują się głównie kontrolowaniem i doglądaniem produkcji, a nie ją bezpośrednio wykonują, są jednymi z największych ów techniki, jakie widziała ludzkość. Mimo że są to typowo komercyjne, nie naukowe, to właśnie w wielkich fabrykach ziszczają się marzenia największych wizjonerów świata na temat robotów, które zastępują człowieka w większości zadań. Roboty z fabryk to w rzeczywistości nie metalowe ludziki imitujące ludzi, a wielkie maszyny o różnorodnych, ale bardzo koniecznych zastosowaniach.

Fascynujący świat maszyn

fabryka, produkcja chleba, linia produkcyjna

fot. www.georgiaencyclopedia.org

Park maszynowy w wielkich fabrykach przedstawia właściwie przekrój przez historie techniki i największe osiągnięcia tej nauki wiedzy. W parku maszynowym takich fabryk znajdziemy najwięcej urządzeń produkujących dzięki obróbce skrawaniem śruby, , czy elementy drewniane (na przykład przy budowie mebli). , jak każda zresztą czynność techniczna staje się coraz bardziej zmechanizowana, ale wciąż wymaga kontroli ze strony człowieka (wciąż nie potrafimy tak wyregulować maszyn, by działały idealnie we własnym zakresie). jakości i produkcji to wciąż zadania wymagające wykonania przez człowieka, stąd popularność takich kierunków studiów, które zajmują się zarządzaniem i inżynierią produkcji, czyli właśnie nadzorowaniem działania całego parku maszynowego danej fabryki czy przedsiębiorstwa. To przyszłości, która zapewni wszystkim chętnym zajęcie na całe lata.

Wielkie fabryki to istne cuda jeżeli chodzi o technologię i park maszynowy. Aby jednak obróbka skrawaniem wykonywana była przez maszyny gładko, potrzebna jest ludzka kontrola.

Comments

Leave a Reply