Wszystko działa jak w zegarku

Wrzesień 13, 2011

Wielkie i , gdzie pracownicy zajmują się głównie kontrolowaniem i doglądaniem produkcji, a nie ją bezpośrednio wykonują, są jednymi z największych ów techniki, jakie widziała ludzkość. Mimo że są to typowo komercyjne, nie naukowe, to właśnie w wielkich fabrykach ziszczają się marzenia największych wizjonerów świata na temat robotów, które zastępują człowieka w większości zadań. Roboty z fabryk to w rzeczywistości nie metalowe ludziki imitujące ludzi, a wielkie maszyny o różnorodnych, ale bardzo koniecznych zastosowaniach.

Fascynujący świat maszyn

fabryka, produkcja chleba, linia produkcyjna

fot. www.georgiaencyclopedia.org

Park maszynowy w wielkich fabrykach przedstawia właściwie przekrój przez historie techniki i największe osiągnięcia tej nauki wiedzy. W parku maszynowym takich fabryk znajdziemy najwięcej urządzeń produkujących dzięki obróbce skrawaniem , , czy elementy drewniane (na przykład przy budowie mebli). skrawaniem, jak każda zresztą czynność techniczna staje się coraz bardziej zmechanizowana, ale wciąż wymaga kontroli ze strony człowieka (wciąż nie potrafimy tak wyregulować maszyn, by działały idealnie we własnym zakresie). jakości i produkcji to wciąż zadania wymagające wykonania przez człowieka, stąd popularność takich kierunków studiów, które zajmują się zarządzaniem i inżynierią produkcji, czyli właśnie nadzorowaniem działania całego parku maszynowego danej fabryki czy przedsiębiorstwa. To przyszłości, która zapewni wszystkim chętnym zajęcie na całe lata.

Wielkie fabryki to istne cuda jeżeli chodzi o technologię i park maszynowy. Aby jednak obróbka skrawaniem wykonywana była przez maszyny gładko, potrzebna jest ludzka kontrola.

Comments

Leave a Reply