Współcześni projektanci mody

Lipiec 20, 2011

fot.kahootzclothing.com

szukając natchnień na nowe rodzaje kreacji szukają w świecie codziennym, w codziennej otaczającej ich rzeczywistości. To na jej podstawie czerpią przeróżne wzorce. Wyszukują elementów, które to podobają się społeczeństwu, które to według nich są przydatne, i starają się stworzyć z tego coś nowego niespotykanego. Każdy rok przynosi nam nowości. Dlatego też ciągła obserwacja projektantów jest podstawowym elementem ich pracy.

Źródła natchnień

Każdy z nich ma swoje odrębne napawające ich nowymi pomysłami. Jednakże nie możemy zapominać o tym, że by zacząć cokolwiek musimy określić obszary, w jakich chcemy szukać oraz pod jakim względem chcemy projektować. Jednym z najogólniejszych podziałów odzieży jest ten określający odzież zimową, letnią, codzienną i wizytową. Po określeniu obszaru, w jakim mamy zamiar się specjalizować, możemy zacząć wszelkiego rodzaju przygotowania prowadzące do stworzenia czegoś nowego.

Jakie działania, zatem można zaliczyć, jako kolejny etap projektowania?

to od niego wszystko się zaczyna. i możliwości, jakie nam dają są nieograniczone. Dlatego też odpowiedni ich dobór jest podstawowym kluczem do projektowania. To na ich podstawie możemy określić, jakie rzeczy staną się naszą specjalnością oraz jaka pora roku będzie mogła się nimi poszczycić. Oprócz tego istotne są nadruki, które umieszczane są na ubraniach. Coraz popularniejszy staje się druk, który sprawia, że materiały są bardziej oryginalne i awangardowe.

Comments

Leave a Reply