Wiosną chcemy być szczupli…

Styczeń 18, 2013

Wiosna… każdy na nią czeka z utęsknieniem. Mamy już dość zimna, konieczności noszenia swetrów, kurtek, czapek… Gdy je nagle ściągamy i chowamy głęboko do szafy, stajemy przed lustrem i dochodzimy do wniosku, że zima dodała nam nieco „ciałka”. To prawda, wiele osób na czas zimy zapomina o sporcie i zamyka się w czterech ścianach, gdzie jak wiadomo – chętnie się podjada, zagląda do lodówki wieczorem i siedzi na kanapie. Jest ciepło i przytulnie, ale… tak się właśnie odkłada niechciane potem kilogramy. Zimą nasz organizm faktycznie potrzebuje więcej energii, ponieważ potrzebuje jej na zachowanie ciepła ciała, jednak nie oznacza to, że możemy wcale nie się nie ruszać…

klub fitness łódź

Fitness pomoże być fit

Z tego powodu wiosną niejeden jest nagle oblegany przez tych, którzy uznali, że muszą „coś ze sobą zrobić”. Proszą trenera o rady, wybierają wspólnie zestaw ćwiczeń i nawet z początku wydają się zadowoleni faktem, iż wreszcie ruszyli się z domu. Wysiłek fizyczny poprawia humor i daje dużo satysfakcji – na efekty trzeba jednak trochę poczekać i właśnie to zazwyczaj zniechęca. To normalne – po dwóch zajęciach nasz brzuch nie będzie płaski, potrzebna jest regularność i determinacja. Po to jednak istnieje – by nas mobilizować! Do tego oczywiście warto pamiętać o odpowiedniej diecie. Wiosną nie możemy mieć wymówek, że świeżych warzyw nie ma w sklepie – są i właśnie po nie powinniśmy sięgać. Zamiast chipsów chrupmy marchewkę lub seler. Im szybciej nam to wejdzie w nawyk, tym lepiej. Nie jest to proste, ale zawsze możemy skorzystać z pomocy dietetyka czy trenera, który pomoże nam wybrać dietę idealną dla nas.

Wiosną klub fitness łódź to miejsce, gdzie powinni trafić ci, którzy chcą popracować nad sylwetką. Zajęcia lub indywidualne ćwiczenia powinny być jednak systematyczne, dopiero wówczas przyniosą efekty.

Comments

Leave a Reply