Wielki twórca pejzaży – Gauguin

Czerwiec 20, 2011

był jednym z artystów, który miał bardzo intrygujące spojrzenie na . Malował on , w których występowało połączenie natury i człowieka. Był on prekursorem poglądu, który sugerował, iż natura ma tak ogromny wpływ na inspirację artysty. Uważał, że gdyby nie ona, człowiek nie mógłby przetrwać w tym nowoczesnym zgiełku cywilizacyjnym.

Inspiracja

Gauguin inspirował się czystą naturą, chciał przedstawić ją jako twór ponadczasowy, wręcz abstrakcyjny. W pewnym stopniu chciał odnaleźć w niej boski pierwiastek. Jego pejzaże są obierane w bardzo intensywny sposób, wpływają na odbiorcę. Co ciekawe, Gauguin tworząc swoje dekoracyjne dzieła, doszedł w końcu do nurtu jakim jest .

Gauguin

Był to bardzo nowoczesny jak na swoje czasy. Jego malarstwo pejzażowe, charakteryzuje się licznymi nowatorskimi rozwiązaniami. Nabiści, byli kierunkiem artystycznym, który zainspirował się twórczością Gauguina, dzięki czemu stał się on niejako pomostem, łączącym XIX wieczne malarstwo oraz sztukę współczesną. Dzięki niemu, powstały gwałtowne przemiany  w malarstwie pejzażowym. Obecnie jego prace wystawiane są w licznych galeriach malarstwa, np. w Katowicach.

 

fot.upload.wikimedia.org

Jeżeli pragniesz kupić efektywną i piękną kopię obrazu słynnego Gauguina, galeria sztuki KRUKART może pomóc ci spełnić twoje marzenie.

Comments

Leave a Reply