Urządzanie kuchni w nowoczesnym stylu

Lipiec 19, 2014

to pomieszczenie, które musi być urządzone w naprawdę przemyślany sposób. Musi być bardzo funkcjonalne, wygodne, ale również przyjemne. Tylko w takiej kuchni będzie się miło spędzało czas. Dlatego ważne jest, by każdy urządzał kuchnię w stylu, który najbardziej odpowiada jego potrzebom oraz upodobaniom. Wiele osób wybiera dla kuchni . Jak taką kuchnię zaaranżować?

źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl

źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl

Cechą charakterystyczną kuchni nowoczesnej jest minimalizm. Nie znajdziemy w niej zatem niepotrzebnych mebli, sprzętów ani dekoracji. Takie wnętrza wydają się czasem chłodne, jednak i tak mają swoich zwolenników. Zaletą minimalizmu jest to, że łatwo można w takiej kuchni utrzymać porządek.

źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl

źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl

Styl nowoczesny w kuchni będzie widać przede wszystkim w gładkich i błyszczących powierzchniach. Wybieramy meble na wysoki połysk oraz gładkie i lśniące blaty. Bardzo popularne są meble z systemem dotykowego otwierania i zamykania – nie posiadają one zatem żadnych uchwytów. Kuchnia nowoczesna to również geometryczne kształty oraz niezwykła prostota w formie. Charakterystyczne są też elementy przeszklone oraz metalowe dodatki i wykończenie.

źródło: Simplistic.usegrid.net

źródło: Simplistic.usegrid.net

Nowoczesne kuchnie zazwyczaj są również oszczędne w kolorach. Dominuje w nich biel, czerń i szarość. Kolorystyka ta dotyczy nie tylko wykończenia ścian czy podłóg, ale również mebli. Oczywiście osoby, które lubią żywe kolory, mogą się na nie zdecydować. Bardzo modne są kolorowe meble na wysoki połysk, które świetnie prezentują się w białych wnętrzach. Klimat nowoczesnej kuchni tworzy też oświetlenie – delikatne i lekko ukryte.

Comments

Leave a Reply