Urządzamy pokój ucznia

Lipiec 21, 2014

Jeszcze dopóki trwają wakacje mamy możliwość zajęcia się pokojem dziecka. Urządzenie pokoju dla ucznia to nie lada wyzwanie. Pokój musi być praktyczny, dostosowany do potrzeb ucznia, ale też zabawny i ciekawy. Dziecko musi się w nim dobrze czuć i mieć miejsce sprzyjające nauce. Jak zatem urządzić idealny pokój dla ucznia?

źródło: domosfera.pl

źródło: domosfera.pl

Najważniejszym elementem wyposażenia jest oczywiście biurko. Musi być wygodne i dlatego tak ważna jest odpowiednia wielkość biurka. Powinno być szerokie na około 90 cm, i długie na jakieś 120-160 cm. Warto wybierać biurka z możliwością regulacji wysokości – będzie służyło dziecku wraz z upływem czasu. Najlepiej sprawdzają się biurka proste, dzięki czemu dziecko ma więcej przestrzeni do wykorzystania. Oczywiście praktyczne będą biurka z jakąś szafką lub półką na najbardziej potrzebne akcesoria.

źródło: domosfera.pl

źródło: domosfera.pl

Trzeba też jednak zadbać o dodatkową przestrzeń do przechowywania. Dlatego w pokoju ucznia musi znaleźć się dodatkowa szafka czy regał z półkami. Aby łatwiej było utrzymać porządek, warto zainwestować w segregatory, pojemniki na papiery, ołówki, długopisy czy inne sprzęty. Niezwykle przydatna okazać się może również tablica korkowa, na której dziecko będzie mogło umieszczać ważne informacje.

źródło: domosfera.pl

źródło: domosfera.pl

Do biurka należy też dobrać odpowiednie krzesło. Krzesło ma być nie tylko wygodne, ale przede wszystkim ma sprzyjać zachowywaniu odpowiedniej postawy ciała. Krzesło zatem musi być odpowiednio wyprofilowane i posiadać podpórki pod łokcie. Wybierać należy krzesła z regulowaną wysokością i regulacją nachylenia oparcia. Dzięki temu uda się nam urządzić wygodny kącik do nauki dla ucznia.

Comments

Leave a Reply