Trzy etapy powstawanie domu

Wrzesień 3, 2013

Kiedy tylko ktoś ma taką możliwość decyduje się na budowę własnego domu. Trzeba jednak być świadomym, że jest to czasochłonna i droga inwestycja. Zanim będziemy mogli wprowadzić się do wymarzonego domu musimy przejść przez trzy etapy. Jakie?

plytki

Pierwszy- budowa

Kiedy tylko zdobędziemy odpowiednią działkę można zacząć poważniejsze prace. Potrzebny będzie projekt i wszystkie pozwolenia. Następnie zatrudniamy ekipę budowlaną i kilku innych fachowców. Po przygotowaniu terenu rozpoczynają się prace przy fundamentach. Z czasem postawione są mury i wylana zostaje podłoga. Trzeba też zamontować dach i pokryć go odpowiednim materiałem. Pozostaje jeszcze wstawienie okien i drzwi.

Drugi-

Aby wykończyć wnętrz potrzebujemy kolejnej specjalnej ekipy. Zajmie się ona położeniem parkietu, paneli oraz płytek. Maluje i tapetuje ściany. Niektóre ekipy zajmują się wykonaniem sufitów podwieszanych. Wykonują ścianki działowe z płyt kartonowo – gipsowych. Czasami też zajmują się montażem różnych elementów wyposażenia, takich jak łazienkowa czy kuchenna, wanna oraz kabina prysznicowa. Wtedy musimy je odpowiednio wcześnie zakupić. Wybór w sklepach jest duży, choćby w takim mieście jak Zgierz. Takie prace muszą być zgodne z wcześniejszym projektem.
Trzeci- wyposażenie wnętrz
Do pełni szczęścia brakuje nam więc tylko różnych sprzętów. Potrzebna będzie lodówka, pralka, kuchenka. Oczywiście najważniejsze są meble, odpowiednie do każdego pomieszczenia. Oprócz tego zakupimy też artykuły dekoracyjne.  

Strona http://lestudio.pl/plytki.html umożliwia szybkie uzyskanie pomocy w sprawie wnętrz mieszkalnych. Płytki, panele i wiele innych elementów wymaga fachowców.

Comments

Leave a Reply