Światowa gospodarka jest w naszych rękach

Grudzień 16, 2011

Światowa gospodarka od kilku lat ma duże z utrzymaniem płynności. Ostatnimi czasy, wiele organizacji światowych stara się wyklarować sytuację, jednak nie jest to takie proste. Kraje Europy są w o tyle komfortowej sytuacji, iż nad ich losem czuwa Unia. Dzięki temu, w razie ogromnych problemów mogą liczyć na wsparcie – doskonałym przykładem jest , która dostała od Unii kilkadziesiąt milionów , aby mogła spłacić swoje długi.

fot.valdosta.edu

Sytuacja gospodarcza

Jest ona różna w zależności od kraju. W najlepszej sytuacji wydawać by się mogło, że będą kraje nadmorskie. Jest to spowodowane tym, iż od wielu lat nieustannie odgrywa rolę jednego z najważniejszych form transportu. Dzięki temu, iż cały czas jest on najtańszym sposobem na przewożenie ogromnych ilości towarów, kraje te mogą importować oraz eksportować towary w konkurencyjnych cenach. Jest to powód, dla którego tak kwitnie gospodarka w Chinach – kraju z którego pochodzi ogromna ilość światowych artykułów.

eksportują różne towary – żywność, elektronikę, ubrania itp. Wszystko głównie za pomocą transportu morskiego. Nic więc dziwnego, iż wiele prywatnych firm europejskich decyduje się na współpracę z chińskimi kontrahentami – ich ceny są konkurencyjne i niezwykle atrakcyjne w porównaniu z cenami krajowych producentów. Niestety, jest to właśnie jeden z licznych powodów, dla których kraje borykają się z kłopotami gospodarczymi.

Warto więc wykorzystać transport morski do rozwijania krajowej gospodarki, a nie do zasilania zagranicznych budżetów.

Comments

Leave a Reply