Stylowa cegła – modne surowe wnętrza

Grudzień 13, 2010

odkryta-cegłaCegła znana od lat, używana jako element wystroju wnętrz nie jest pomysłem nowym. Jej zastosowanie początkowo widziały bary, puby w podziemiach, później zaczęły z cegły korzystać różne instytucje artystyczne oraz galerie, tworząc z cegły piękny materiał dekoracyjny. Technik jest wiele, można cegłę zastosować na jednej ścianie, można motyw przeprowadzić przez całe mieszkanie – wszystko jest kwestią gustu.
 

Klimat na jednej ścianie

Ostatnio najbardziej popularne jest wykorzystanie cegły na jednej ścianie, podczas gdy reszta ścian jest gładka. Pozwala to na osiągnięcie pewnego rodzaju klimatu, a jeszcze lepiej, gdy na ścianie, na której widoczne są motywy z gołych cegieł znajduje się komin. Cegły bez problemu można zastąpić klinkierem, czyli płytkami ceramicznymi, które poniekąd cegły imitują mimo że nimi nie są. Efekt powinien być tak samo klimatyczny, jak ma to miejsce w przypadku cegieł. Cegłę na jednej ścianie można ozdobić dodatkowo zdjęciem lub obrazem w pięknej, ale minimalistycznej ramce. Do tego meble stylowe, piękno komody i wnętrze zapiera dech w piersiach.

Cegła lub klinkier w całym mieszkaniu

Dobry pomysłem będzie tez przeprowadzenie ceglanego motywu przez cały dom, oznacza to tyle, że w każdym pomieszczeniu znajduje się klinkier lub cegła, ale w różnych funkcjach. Dla przykładu w salonie klinkierem jest obłożona jedna ściana, zaś w kuchni wolnostojący aneks kuchenny jest niczym wmurowany w ceglaną ścianę. Tak motyw przeprowadza się przez całe mieszkanie, cały dom, nadając mu charakter fabrycznego loftu rodem z Ameryki.

Comments

Leave a Reply