Stewardessa i steward – zawody marzeń

Maj 25, 2011

„Chcę zostać stewardessą!” – to marzenie prawie każdej małej dziewczynki. Nie każda jednak zdaje sobie sprawę, iż aby pracować w tym wymagającym zawodzie, oprócz przygotowania psychologicznego, należy spełniać szereg innych warunków.

Warunki

Aby nasza kandydatura na stanowisko stewardessy bądź stewarda, była w ogóle rozpatrywana, musimy być w pełni zdrowi. Nie możemy mieć dużej wady wzroku, ani chorować na żadną przewlekłą chorobę, nawet na cukrzycę, astmę czy epilepsję. Oprócz tego, oczywiste jest, że pretendent lub pretendentka na tę posadę, nie może mieć lęku wysokości. , całe swoje zawodowe życie spędza na wysokości setek kilometrów, dlatego też musi czuć się tam komfortowo i bezpiecznie.

Inne wymagania, nie związane ze zdrowiem

Oprócz spełnienia odpowiednich warunków zdrowotnych, stewardessa powinna być kulturalna, o bardzo miłej aparycji. Nie wymaga się od niej wyższego wykształcenia, jednak musi ona znać języki obce, aby móc porozumieć się z pasażerami samolotu. Przyszłe stewardessy i stewardzi, muszą przejść odpowiednie szkolenia, zanim rozpoczną prawdziwą pracę. Uczą się na nich zasad zachowania w samolocie, podstaw kierowania samolotem oraz prawidłowej reakcji w nagłych wypadkach. Za całe szkolenie, muszą oni płacić samodzielnie, jednak jest to opłacalne, bowiem zawód ten jest stosunkowo intratny.

Twoim marzeniem jest praca stewardessa? Renego to portal pracy w którym znajdziesz oferty z całej Polski i nie tylko!

Stewardessa potrzebuje nienagannego wizerunku. Dlatego najprawdopodobniej fryzjer łódź, Berlin, czy Nowy Jork to jej najlepszy przyjaciel. W końcu znajdując się w różnych miejscach musi korzystać z wizyt w wielu salonach.

Comments

Leave a Reply