Sprzedaż węgla szansą dla bezdomnych?

Październik 7, 2011

O potrzebie ogrzewania domu zimą wie każdy, kto choć raz postawiony był przed pytaniem – grzać czy zaoszczędzić? Marzną ci, których nie stać na węgiel zimą oraz ci, którzy oprócz tego nie mają własnego domu. Przytułki oferują bezpłatny nocleg, ale nie dają pracy. Bezdomnie mało kiedy chca podjąć się stałej pracy, ponieważ nie przywykli do myśli o lepszym byciue Projekt „Węgiel” przekonał ich jednak, że są w stanie samemu zarobić parę groszy.

bezdomni, węgiel

fot.http://2.bp.blogspot.com

na ulicy jak za dawnych lat

„Wegiel, więgiel przyjechał!”- wołaja mieszkańcy wsi Dobrzyń, gdzie ostatnio bezdomnie prowadzą sprzedaż węgla. Marzną podobnie jak wtedy, gdy szwędają się bez celu po ulicach czy śpią na parkowych ławkach, ale cena za pracę wynagradza trud. Niezależnie od tego, na co wydaja zarobione pieniądze – czy na flaszkę, paczkę fajek czy jednak bohenek chleba, czują satysfakcję. Dodatkowo sprzedają węgiel tym, którzy osiągnęli prawie ich status społeczny lub ledwo co wygrzebali się z żulostwa. To przykre, ale mobilizacja ubogich jest naprawdę trudna. Wiele organizacji poddaje się, twierdząc, że tacy ludzie mają wrodzony mechanizm buntowania się przed pomocą.

węgla po niższej cenie to szansa dla wielu rodzin
Wegiel oferowany przez bezdomnych jest tani, ponieważ projekt obejmuje głównie biedne rodziny z obrzeży miast. domu podczas sezonu zimowego jest sporym wydatkiem, zwłaszcza, gdy sezon ten trwa jeszcze podczas kalendarzowej wiosny, dlatego tani choć trochę pomaga porzebującym rodzinom.

Jeśli interesują cię ceny i jakość węgla opałowego to wejdź na stronę http://dobrywegiel.pl, na której bez problemu znajdziesz podobne informacje.

Comments

Leave a Reply