Sport dla spalania kalorii

Marzec 3, 2015

Idealna figura to efekt ciężkiej pracy. I chodzi nie tylko o utrzymanie odpowiedniej diety. Najlepsze efekty można osiągnąć wyłącznie wtedy, gdy dietę połączymy z aktywnością fizyczną – wtedy spalamy kalorie szybciej i w większej ilości. A jakie sporty warto wybrać? Oto kilka propozycji.

źródło: sport-mix.pl

źródło: -mix.pl

Bardzo dobrym pomysłem będą energiczne spacery lub nordic walking. Takie formy aktywności fizycznej pozwalają skutecznie spalać kalorie pod warunkiem, że poruszamy się energicznie i w odpowiednim tempie. Istotne jest również to, że do pracy angażujemy różne mięśnie i różne części ciała. Dzięki temu udaje się jednocześnie kształtować sylwetkę. Jest to dobry sposób na spędzenie czasu z rodziną, przyjaciółką czy spacer z psem.

 

źródło: fit.pl

źródło: fit.pl

Jedną z popularniejszych form ćwiczeń jest również bieganie. Regularnie bieganie skutecznie pomaga spalać kalorie i pozbywać się zbędnych kilogramów. Jednocześnie bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie – obniża ciśnienie krwi, wzmacnia stawy, wspomaga prace układu krążenia i układu oddechowego. Przy bieganiu pracują różne części ciała, czego efektem jest uzyskanie zgrabnej i smukłej sylwetki.

źródło: studioslim.pl

źródło: studioslim.pl

Inną możliwością jest również pływanie. Pływanie nie tylko pomaga spalać kalorie, ale również poprawić wygląd ciała. Dzięki pływaniu poprawiamy jędrność ciała, wzmacniamy mięśnie i modelujemy talię. Dodatkowo pływanie ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie, a szczególnie na stan kręgosłupa. Wzmacnia również cały organizm i poprawia jego wydolność. A to tylko kilka możliwych form aktywności fizycznej.

Comments

Leave a Reply