Specjalista od BHP w firmie na stałe

Marzec 28, 2011

jest to ważny element każdej firmy. Istotne jest, że prawnie pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia tak owych szkoleń swoim nowym pracownikom, ale także okresowo, co wyznaczony czas i tym, którzy pracują dla niego od dawna. Jest to przepis, który starają się przestrzegać wszyscy pracodawcy. Jeśli tego nie zrobią, mogą ich spotkać dotkliwe kary finansowe. Ale nie tylko, bowiem ryzyko może okazać się znacznie większe, włączając w to odpowiedzialność za ewentualne wypadki na terenie firmy.

Etat BHP-owca w firmie

Wiele firm zatrudnia BHP-owca na etat. Jednak są to przede wszystkim duże firmy. Takie, którym po pierwsze się to opłaca, a po drugie mają za co to zrobić. Zresztą bardzo duże firmy nie maja tutaj za bardzo wyboru. Na pewną ilość pracowników w firmie, musi być w niej zatrudniony BHP-owiec. Także jak widać, jest to w tym wypadku kwestia ustalona prawnie, zmuszająca pracodawcę do pewnych kroków, czy mu się to podoba, czy tez nie.

BHP-owiec w firmie, gdy jest potrzebny

Małe firmy nie posiadają obowiązku zatrudniania BHP-owca na etat. I zazwyczaj tego nie robią, bo najzwyklej w świecie nie opłaca się coś takiego, albo ich nawet na to nie stać. W takiej sytuacji BHP-owiec jest przez firmę wynajmowany do tych czynności, do jakich jest on w firmie konieczny. Przede wszystkim mowa tutaj o szkoleniach z zakresu BHP, oraz ewentualnych wypadkach na terenie firmy. A na co dzień firmy te doskonale sobie radzą bez BHP-owca na pełnym etacie.

Eltad szkolenia bhp warszawa to firma oferująca szereg profesjonalnych usług z zakrezu bezpieczeństwa i higieny pracy, a także bezpieczeństwa przeciw pożarowego. Z Eltad pracownicy Twojej firmy są bezpieczni!

Comments

Leave a Reply