Rosnąca fala włamań i kradzieży

Marzec 2, 2012

Z wiadomości telewizyjnych dowiadujemy się o coraz większej liczbie przestępstw. Z statystyka wynika, że najwięcej dokonuje się włamań i kradzieży. Takie rezultaty badań nie dziwią specjalistów. Uważają, że może być jeszcze gorzej. Od kilku lat na świecie panuje kryzys gospodarczy. Zwalniani są pracownicy z firm, zwiększają się opłaty za użytkowanie mieszkania, żywność. Nie mając pracy, nasza sytuacja staje się powoli dramatyczna. Właśnie ze względu na te czynniki coraz więcej osób posuwa się do kradzieży.

skup-samochodów

Jak się zabezpieczyć przed złodziejami?

Właściciele firm i domków prywatnych zakupują urządzenia, które mają chronić przez kradzieżą ich mienia. Montują alarmy, monitoring, wynajmują ochronę. Robią wszystko, co tylko mogą, by się zabezpieczyć. Złodzieje potrafią obejść nawet najbardziej skuteczne metody zabezpieczające. Wręcz specjalizują się w ich rozbrajaniu. Jedną z firm, jaka pada ofiarą złodziej jest samochodów. Przestępcy kradną części, a później je sprzedają. Jednej nocy potrafią zabrać nawet połowę wszystkich części. Niedaleko takiego miejsca parkują dostawcze i w nocy je wynoszą. Żeby nie zostać zauważonym dokonują tego nocą. Gdy właściciel przyjeżdża rano, widzi, że jego samochodów został okradziony. Zawiadamia policję i czeka na złapanie takich złodziej.

Sposób działania przestępców

Przestępcy zwykle przemieszczają się i trudno jest ich złapać. Gdy ukradną części w jednym mieście, w drugim je sprzedają. Nie chcą zbytnio się ujawniać. Nieraz zdarza się, że po takim skoku wyjeżdżają za granicę, by sprawa trochę przycichła. Po kilku latach wracają i znowu dokonują kradzieży. Zwykle zmieniają branże. Zamiast skupu aut, okradają magazyn z alkoholem.

Prowadzenie takiego miejsca jak skup samochodów na www.skupujemyauta.com jest dość niebezpieczne. Takie miejsca są często okradane. Nie tylko stracimy dobra materialne, ale także możemy ucierpieć na życiu.

Comments

Leave a Reply