Rodzaje zabezpieczeń wysyłek

Lipiec 20, 2011

Rośnie ilość towarów wysyłanych za pomocą poczty i firm spedycyjnych, jak uchronić nasze paczki przed ich uszkodzeniem? Jakiego typu zabezpieczenia są obecnie stosowane?

Rodzaje zabezpieczeń paczek

Do zabezpieczenia listów mogą nam posłużyć . Posiadają różne rozmiary, dlatego mniejsze i większe przedmioty mogą być chronione przy ich pomocy. w nich umieszczona sprawia,  że stworzona przy użyciu koperty bąbelkowej jest w stanie znieść większy nacisk i w niej nie zostanie uszkodzony. Innym sposobem jest wykorzystanie pudełka i dużej ilości gazet. Spód pudła wykładamy kulkami zrobionymi z gazet umieszczamy na nich , na którym następnie powtarzamy czynność. W ten sposób gazety chronią przed przemieszczaniem się w paczce, uderzeniami w paczke i naciskiem na nią.

Zamiast gazet możemy zastosować również gąbki, które lepiej się sprawdzą, jednak jest to materiał z reguły cięzko dostępny. Oczywiście możemy również ubezpieczyć paczkę na daną kwotę, co wiąże się z większymi kosztami wysyłki, ale gdy przedmiot jest wartościowy to jedno ze słuszniejszych rozwiązań

Wybór kuriera to ważna kwestia

Wybór kuriera również jest ważny i pomaga zabezpieczyć się przed uszkodzeniem paczki. Warto poczytać w internecie przypadki innych użytkowników, którzy skorzystali z danej firmy. Czy ich paczki całe dotarły w miejsce docelowe, które dostarczył . Dużym atutem firm jest możliwość monitorowania drogi jaką pokonuje nasza poprzez przeglądarkę internetową, a także możliwość dojazdu kuriera po paczkę, gdy jest pokaźnych rozmiarów. To ważne aspekty świadczące o pełnym profesjonaliźmie firmy i dające podstawy do wiarygodności, że paczki przez nich przewożone są w pełni bezpieczne.

Poczta nie zawsze dba o bezpieczeńastwo przesyłek, dlatego jeśli wysyłamy coś cennego, lepiej dobrze zapakujmy to w folię bąbelkową, koperty (http://tulipak.pl)i pudełka.

Comments

Leave a Reply