Recepta na stres – fitness

Sierpień 11, 2011

Kobieta w fitness klubiePostępujący wyścig szczurów, coraz większe wymagania w korporacjach, wszechobecne pragnienie  doskonałości i perfekcjonizm wpływa na nieustanny wzrost stresu wśród młodych ludzi. Już na uczelniach studenci przyzwyczajani są do rywalizacji i wykańczania konkurencji w celu zdobycia lepszej lokaty, czy np. stypendium. Pierwsza praca późniejszych absolwentów tylko wzmacnia w nich te uczucia. Przygotowani są do bezkompromisowej walki z konkurencją i nie godzą się z porażką. Z czasem jednak poziom stresu staje się tak duży, że efektywność pracy spada na niski poziom, a dana osoba zupełnie przestaje się skupiać. Rozwiązaniem tego problemu może być znalezienie sobie odskoczni, gdzie można rozładować napięcie i zredukować poziom nerwów. Gdzie jednak jej szukać?

Rozejrzyj się dookoła

Doskonałym miejscem, gdzie można zdjąć z siebie bagaż stresu i napięcia może być pobliski park, promenada, lokalna kawiarenka, a nawet pobliskie sklepy (wszystko zależny tylko od tego, jak lubimy spędzać wolny czas). Inne rozwiązanie opiera się na poszukaniu sportu, w którym łatwo zredukować energię. W tym celu trzeba zapoznać się z ofertą lokalnego klubu, siłowni czy basenu. Zajęcia aerobowe, ćwiczenia taneczne, praca na maszynach wpływają na wyciszenie organizmu przez jego zmęczenie. Potem wystarczy już albo , żeby uspokoić umysł i oddech. Przy następnym dniu roboczym wszystkie problemy wydadzą się o niebo lżejsze.

Sters najczęściej toważyszy mieszkańcom dużych miast, dlatego też klub fitness łódź, warszawa, gdańsk, poznań czy kraków to bardzo oblegane miejsca.

Comments

Leave a Reply