Pustoszące powodzie

Styczeń 28, 2013

Powodzie w ostatnim czasie nawiedzają liczne miejsca. Dwie tego typu fale w 2010 roku przetoczyły się przez Polskę. Silne opady deszczu sprawiły, że poziom wielu rzek się znacznie podniósł. Doprowadziło to do zalania sporych obszarów mieszkalnych oraz gospodarczych. Poważnymi zaś konsekwencjami były obrażenia oraz ofiary śmiertelne.

pompy

Przystąpienie do odnowy mieszkań

Opadnięcie poziomu wód umożliwiło przystąpienie do prac naprawczych. W wielu miejscach na pierwszy rzut szły . To dzięki nim pozbywano się wody z mieszkań i innych lokali. W następnej kolejności przystępowano do sprawdzenia stanu budynków. Z tego względu część mieszkań została zburzona reszta zaś nadawała się do remontu. Oprócz , innym koniecznym urządzeniem stały się . Sprzęt ten osuszał zalane ściany. Dopiero po wykonaniu tych czynności, możliwe są następne prace.  

Naprawianie i poszukiwanie nowych miejsc zamieszkania

Rodzaj wykonywanych prac jest związany z uszkodzeniami budynków. Konieczne jest dobre zapoznanie się z usterkami. To one powiedzą nam jaki rodzaj czynności będzie odpowiedni. Nic dziwnego, że czas przed ponownym zamieszkaniem w zalanych budynkach to wiele miesięcy. Niektórym lokatorom w ogóle się to nie opłacało, dlatego zrezygnowali i rozpoczęli poszukiwania nowych mieszkań. Budynków usytuowanych z dala od zbiorników wodnych. Tak, by po raz kolejny nie musieć przechodzić tak dramatycznych chwil, jak w czasie powodzi. Na nikogo to nie działa pozytywnie. 

Na niejednym zalanym obszarze pompy służyły przede wszystkim do wydobywania wody. To doprowadziło do odsłonięcia zalanych mieszkań oraz innych lokali.

Comments

Leave a Reply