Przygotowania do podróży

Maj 13, 2014

Okres wakacyjny to czas, w którym większość osób planuje różne wyjazdy i podróże. Każdą taką wycieczkę trzeba odpowiednio zorganizować i oczywiście się do niej przygotować. Ważnych spraw, które trzeba załatwić jest sporo, dlatego nie warto zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę.

źródło: eko-miszmasz.pl

źródło: eko-miszmasz.pl

Na początku warto przeanalizować, czym będziemy jechać. Część osób decyduje się na transport publiczny – pociągi czy busy. Jednak zdecydowana większość wybiera samochody. Musimy zatem zadbać o to, by autem była bezpieczna. Koniecznie trzeba zatem sprawdzić, jaki jest stan naszego samochodu. Sprawdzamy podstawowe kwestie – poziom oleju w silniku, płynu chłodniczego czy hamulcowego. Koniecznie musimy zadbać o opony – sprawdzamy czy są sprawne, dokręcamy śruby oraz kontrolujemy ilość powietrza. Ważne jest też, by mieć potrzebne wyposażenie – trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę. Sprawdzamy też oświetlenie auta. Jeżeli mamy apteczkę samochodową, zadbajmy o jej wyposażenie w potrzebne produkty. Skontrolujmy też czy mamy ważny przegląd oraz ubezpieczenie.

źródło: eko-miszmasz.pl

źródło: eko-miszmasz.pl

Warto też wcześniej przygotować listę rzeczy do zabrania i zgodnie z nią się pakować. Najważniejsze rzeczy, jak dokumenty czy lekarstwa połóżmy na widocznym miejscu,by ich nie zapomnieć.

Na samą podróż wyposażmy się w napoje oraz jedzenie. Warto zainwestować w lodówkę turystyczną, w której będziemy te produkty przechowywać – pozostaną dłużej świeże. Dbajmy też o to, by jeść posiłki lekkie, które nam nie zaszkodzą i nie skomplikują podróży. Po takich przygotowaniach możemy wyruszyć na zaplanowana wycieczkę.

Comments

Leave a Reply