Przydomowy ogródek – jedz smacznie i zdrowo

Maj 21, 2012

Posiadając choć kawałek wolnego skrawka ziemi, który stoi odłogiem, warto zastanowić się nad jego przeznaczeniem. Wiele osób decyduje się na najwygodniejszy krok – posadzenie trawy, ewentualnie jakiegoś krzewu dekoracyjnego. Jeżeli jednak mamy trochę motywacji, oraz pragniemy stworzyć coś co będzie miało wiele korzyści, warto rozważyć założenie choćby niewielkiego przydomowego ogródka.

Korzyści

Posiadanie warzyw czy owoców z własnej uprawy, niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim, możemy śmiało powiedzieć, iż wiemy co jemy. Znamy źródło z którego pochodzi choćby część artykułów znajdujących się na naszym stole, wiemy, iż oraz nie są pryskane, pochodzą z naturalnego źródła i nikogo nie uczulą. Doskonale nadają się dla małych dzieci, które często mają uczulenie od sklepowych warzyw i owoców, pochodzących z dużych plantacji. Oprócz tego, niezaprzeczalną korzyścią jest fakt, iż możemy dzięki temu zaoszczędzić spore kwoty szczególnie latem, gdy jest ogromny wysyp warzyw i owoców. Wystarczy wyjść przed , zerwać to co jest potrzebne i już można wracać przyrządzać smaczny .

Pielęgnacja ogródka

Oczywiście dbanie o taki nie jest takie proste. Wymaga wielu godzin pracy, pielęgnowania oraz pielenia. i owoców trzeba odpowiednio zasiać, a następnie pilnować, aby nie uschły. Ważne też aby nie zaatakowały je żadne chwasty ani pasożyty.

Niektóre nasiona warzyw nie wymagają od nas nieustannego doglądania, są jednak takie, którym trzeba poświęcić dużo uwagi. Zanim więc posadzimy konkretne warzywa, zorientujemy się co będzie dla nas najwygodniejsze i nie sprawi nam kłopotu w uprawie.

Comments

Leave a Reply