Przewaga medycyny estetycznej nad chirurgią plastyczną

Grudzień 9, 2010

kobieta stała się w ciągu kilku lat wyjątkowo popularna także w Polsce. Może nie w naszym kraju ale w amerykach północnej i południowej nawet mężczyźni przestają ukrywać faktu odwiedzin w gabinecie chirurga. Poprawianie urody skalpelem posiada jednak wiele wad, które czynią medycynę estetyczną wyjątkowo atrakcyjną.

Podobieństwa medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

Zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej łączą przede wszystkim skutki w poprawie wyglądu ciała. Odchudzają, napinają skórę, likwidują , redukują , czyli po prostu upiększają. Jednak na celach kończą się podobieństwa, są to bowiem dziedziny medycyny, które dochodzą do efektów zupełnie różnymi ścieżkami.

Różnice pomiędzy chirurgią a medycyną estetyczną

To co przemawia na korzyść chirurgi plastycznej to czas pojawiania się efektów zabiegu. , , czy odsysanie tłuszczu już po miesiącu jest w pełni widoczne. Znika opuchlizna i należy czekać jedynie na całkowite zabliźnienie się ran. Jest to jednak jedyna zaleta chirurgii ponieważ poza wadą długiego oczekiwania na efekty i wymogu powtarzania zabiegów zdecydowanie góruje nad skalpelem. Podstawową różnicą jest nieinwazyjność zabiegów i możliwość tego samego dnia powrócenia do codziennych zajęć. Nie wymaga hospitalizacji tak jak jest to w przypadku chirurgii. Zabiegi medycyny estetycznej są także zupełnie bezbolesne lub wywołują tylko lekki ból. Ich efekty są także rozłożone w czasie i wymagają systematycznego powtarzania w zależności od charakteru zabiegu.

Comments

Leave a Reply