Przeglądarka z fajerwerkami – pluginy Firefox

Listopad 3, 2011

plugin, firefox, internet, komputer, oprogramowanieWśród świadomych internautów – a więc takich, którzy dobrze poruszają się po wirtualnej rzeczywistości i świetnie radzą sobie z samym komputerem, najpopularniejsza jest przeglądarka . Jej przewaga wynika z kilku czynników, które najpierw pozwoliły pokonać protoplastę – Explorer, a także kolejnych konkurentów jak czy . To co pozwoliło na sukces, to ogromna możliwość rozbudowywania dzięki pluginom do .

Czym są pluginy

to wtyczka do przeglądarki, dodatek umożliwiający rozszerzenie jej możliwości. Takie rozwiązanie pozwala na dokładne dopasowanie przeglądarki do wymagań użytkownika. Jeśli w wersji podstawowej oprogramowanie to posiadało by wszystkie te funkcje, to nikt nie mógłby się połapać w jej obsłudze, a także sam plik instalacyjny byłby bardzo duży. pozwalają dokonywać wyboru co dany internauta potrzebuje, a czego nie.

Możliwości pluginów Firefox

Wtyczki, które można znaleźć na wielu stronach internetowych mogą zmieniać w niej praktycznie wszystko. Najpopularniejsze są rozwiązania zmieniające wygląd przeglądarki. Można zainstalować plugin, który pozwoli na wyświetlanie w pasku górnym ulubionej postaci kina, samochodu, czy modelki. Jeśli chodzi o funkcjonalność, ograniczeń praktycznie nie ma, począwszy od wtyczek badających jakość strony, po pluginy pobierające na dysk materiały wideo z serwisów typu YouTube. Rozwiązań jest zdecydowanie więcej, najczęściej są kierowane do konkretnych branż przeglądających internet.

W większości pluginy firefox są tworzone przez pasjonatów. Najlepsi są wspierani przez programistów pracujących nad samą przeglądarką. Dlatego też takie rozwiązania są w większości darmowe.

Comments

Leave a Reply