Przeglądarka z fajerwerkami – pluginy Firefox

Listopad 3, 2011

plugin, firefox, internet, komputer, oprogramowanieWśród świadomych internautów – a więc takich, którzy dobrze poruszają się po wirtualnej rzeczywistości i świetnie radzą sobie z samym komputerem, najpopularniejsza jest przeglądarka . Jej przewaga wynika z kilku czynników, które najpierw pozwoliły pokonać protoplastę – Explorer, a także kolejnych konkurentów jak czy . To co pozwoliło na sukces, to ogromna możliwość rozbudowywania dzięki pluginom do Firefox.

Czym są pluginy

to wtyczka do przeglądarki, dodatek umożliwiający rozszerzenie jej możliwości. Takie rozwiązanie pozwala na dokładne dopasowanie przeglądarki do wymagań użytkownika. Jeśli w wersji podstawowej oprogramowanie to posiadało by wszystkie te funkcje, to nikt nie mógłby się połapać w jej obsłudze, a także sam plik instalacyjny byłby bardzo duży. pozwalają dokonywać wyboru co dany internauta potrzebuje, a czego nie.

Możliwości pluginów Firefox

Wtyczki, które można znaleźć na wielu stronach internetowych mogą zmieniać w niej praktycznie wszystko. Najpopularniejsze są rozwiązania zmieniające wygląd przeglądarki. Można zainstalować plugin, który pozwoli na wyświetlanie w pasku górnym ulubionej postaci kina, samochodu, czy modelki. Jeśli chodzi o funkcjonalność, ograniczeń praktycznie nie ma, począwszy od wtyczek badających jakość strony, po pluginy pobierające na dysk materiały wideo z serwisów typu YouTube. Rozwiązań jest zdecydowanie więcej, najczęściej są kierowane do konkretnych branż przeglądających internet.

W większości pluginy firefox są tworzone przez pasjonatów. Najlepsi są wspierani przez programistów pracujących nad samą przeglądarką. Dlatego też takie rozwiązania są w większości darmowe.

Comments

Leave a Reply