Przedszkole – 20 osób na jedno miejsce

Maj 6, 2011

Ciągle rosnąca liczba chętnych do przyjęcia do , sprawia, iż stają się one coraz bardziej przepełnione. Rodzicie muszą myśleć z dużym wyprzedzeniem, o tym, aby zapisać swoją pociechę do odpowiedniej grupy. Jakie dokładnie funkcjonują zasady przyjmowania do przedszkoli?

Sześciolatki przodem

W pierwszej kolejności, rozpatrywane są zgłoszenia sześciolatków. w tym wieku, mają obowiązek odbycia rocznego przygotowania przed szkołą. Następnie, bierze pod uwagę kandydatury rodziców, bądź prawnych opiekunów którzy wychowują  potomków samotnie, bądź takich których są niepełnosprawne. z reguły przyjmowane są do gminnych przedszkoli, jednak jeżeli zajdzie taka potrzeba, mogą starać się o przyjęcie do bardziej odległej jednostki.

Opłaty za przedszkole

, nie mogą pobierać opłat za przyjęcie dziecka. Rodzicie nie płacą za sam fakt pilnowania ich pociech, do 5 godzin. Powyżej tego czasu, przedszkola mogą – choć nie muszą – żądać dodatkowych opłat. Jednocześnie muszą ponieść koszta związane z jego wyżywieniem oraz za dodatkowymi zajęciami, które może zaoferować przedszkole (na przykład nauka języka bądź tańca).
 

Dobrym przykładem jest przedszkole w stalowej woli, w którym zapisy rozpoczynają się na 14 miesięcy przed terminem przyjęć dzieci do przedszkola.

Comments

Leave a Reply