Problemy zdrowotne osób starszych

Luty 27, 2014

Starość to niewątpliwie najtrudniejszy oraz najmniej przyjemny okres w życiu człowieka. Wpływają na to różne problemy i trudności, charakterystyczne dla tego wieku. Przede wszystkim muszą się zmagać z różnymi problemami zdrowotnymi.

peruki-damskie

Jakie problemy dotykają osoby starsze?

W podeszłym wieku pojawiają się często problemy ze wzrokiem, słuchem czy też pamięcią. W związku z tym osoby starsze korzystają z okularów i aparatów słuchowych. Często mają też trudności z poruszaniem się. Wiele osób starszych korzysta z kul czy też lasek. Poza tym pojawiają się inne poważne schorzenia. Osoby starsze muszą zatem regularnie odwiedzać różnych specjalistów i przyjmują wiele lekarstw. Poza tym nie mają tak wiele siły jak kiedyś. Każda czynność sprawia im sporo problemów.
Zmiany pojawiają się też w wyglądzie. Osoby starsze mają problemy z uzębieniem, dlatego korzystają z protez. Kobiety czasami decydują się na . Cały czas bowiem dbają o swój wygląd. Takie problemy wpływają na jakość życia i powodują, że osoby starsze potrzebują pomocy oraz opieki.

Najczęściej osobami w podeszłym wieku zajmuje się najbliższa rodzina. Pomagają oni w praktyczny sposób. Wykonują pewne codzienne czynności – robią zakupu, przygotowują posiłki, sprzątają czy wykonują pewne naprawy. Zapewniają też towarzystwo oraz wsparcie emocjonalne. Jeżeli rodzina nie jest w stanie zapewnić niezbędnej opieki, może zatrudnić opiekunkę dla osoby starszej. Czasem naprawdę warto rozważyć tę możliwość.  

Comments

Leave a Reply