Problematyczna skrzynia biegów

Luty 1, 2012

Automatyczne skrzynie bieg

ów potrafią być dużo bardziej problematyczne niż tradycyjne ręczne urządzenia. Każda automatyzacja niesie ze sobą ryzyko kiepskiego wykonania mod

elu który użytkownikom potrafi sprawić wiele kłopotów. Firma Audi korzysta ze skrzyni biegów która przeważnie nie sprawia problemów jedna

k w dwóch modelach czasem powoduje potrzebę oddania samochodu do mechanika. Wykorzystanie zaawansowanych technicznie elementów uniemożliwia samodzielną naprawę co powoduje podniesienie kosztów poprzez potrzeba zapłacenia za tak zwaną robociznę. Problemy jakie może powodować wyżej wymieniona skrzynia to najczęściej kłopoty z elektroniką. Niestety są to elementy najmniej trwałe które w ściśle określonych warunkach psują się i nadają tylko do wymiany. Jeżeli chcemy uniknąć nadmiernych problemów i wydawania pieniędzy na naprawę przydało by się wybrać pojazd wyposażony w starą i dużo mniej awaryjną skrzynię biegów.

Diagnoza skrzyni biegów multitronic

Gdy posiadamy już pojazd wyposażony w skrzynię biegów multitronic przydatną wiedzą jest zdiagnozowanie ewentualnej usterki która może zaskoczyć nas właściwie o każdej porze dnia i nocy. Najczęściej spotykanymi problemami jakie powstają są kłopoty ze sterownikiem tej skrzyni. Mogą się one objawić na kilka sposób. Najbardziej spotykanym jest samoczynne przełączanie się skrzyni biegów multitronic w różne tryby pracy. Najczęstsza usterka może również uniemożliwić odpalenie samochodu w pozycji P. Bardzo niebezpiecznym może okazać się fakt że podczas usterki skrzynia potrafi sama przerzucić bieg. Jeżeli zauważymy takie objawy to powinniśmy udać się niezwłocznie do mechanika.

Problemy z częściami takimi jak skrzynia biegów multitronic to nie żadkość w samochodach w nie wyposażonych. W Polsce nie sa to jeszcze rozwiązania mocno wypromowane przez dystrybutorów samochodów lecz powoli starają się oni wprowadzać je nasz rynek.

Comments

Leave a Reply