Prawo medyczne – czy lekarze je przestrzegają?

Wrzesień 7, 2012

Stanie się prawdziwym lekarzem nie należy do łatwych zadań. Przede wszystkim dlatego, że same studia medyczne są bardzo trudne. Oprócz tego bierze na siebie wielką odpowiedzialność za życie drugiego człowieka. Jego obowiązki oraz wykonywane czynności powinny wiązać się z pomaganiem drugiemu człowiekowi, a nie szkodzeniu. O tym właśnie wspomina również przysięga Hipokratesa. nie jest trudne. Przede wszystkim chodzi o etykę oraz dobro.

lepetytorium prawo medyczne bioetyka

Łamanie prawa

Niestety nie każdy lekarz kieruje się ogólnoprzyjętymi zasadami. Wskazywać na to mogą nagłośnione wydarzenia lekarzy-łapówkarzy. A tego prawo medyczne niestety nie ignoruje. Niektórzy nie mają jednak żadnych skrupułów na uczciwe wykonywanie swojego zawodu. Póki całą sytuacją nie zajmą się media, wielu lekarzy kontynuuje swoją gorszącą ludzi działalność. Z kolei lekarz, który zostanie złapany na gorącym uczynku bardzo często zmuszony jest zaprzestania wykonywania wyuczonego zawodu. Problem polega również na tym, że jeden człowiek potrafi zepsuć opinię środowiska lekarskiego. A na tym cierpi nie jeden lekarz, a cała grupa.

Za granią

Jak się okazuje za granicą praco medyczne jest jeszcze mniej przestrzegane niż w Polsce. Dotyczy to w szczególności krajów, które znajdują się na wschód od granicy Polski. Tam jest powszechnie znana i co gorsza akceptowana. To właśnie przez ogólną akceptację powstają trudności z jej zwalczeniem.

Każdy młody lekarz powinien w swojej biblioteczce posidać książkę: "lepetytorium prawo medyczne bioetyka", które doskonale wskazuje obowiązki oraz prawa prawdziwego lekarza.

Comments

Leave a Reply