Praca pediatry sposobem na życie

Grudzień 31, 2012

Praca z dziećmi wymaga szczególnego zaangażowania i troski, nie ważne w jakim zawodzie pracujemy. Jednak praca lekarza pediatry czy pielęgniarki pediatrycznej wymaga tego zaangażowania najwięcej. Leczenie chorych ludzi niesie ze sobą wielką odpowiedzialność i wiąże się z przeróżnymi konsekwencjami, tym bardziej wzbudza w nas wiele skrajnych emocji. W naszej świadomości dziecko jest kimś, kim musimy szczególnie się opiekować i chronić przed całym złem, dlatego choroby dzieci bardzo mocno oddziałują na nasze uczucia. . wymaga wiele poświęceń i szczególnych umiejętności, wybierający ją lekarze czasem rezygnują po zderzeniu z rzeczywistością i codziennym kontaktem z ciężko chorymi dziećmi, uciekają od bólu i cierpienia.

Gdzie może szukać pomocy

Wybierając pediatrię czy musimy mieć pewność, że chcemy każdego dnia stykać się cierpieniem i chorobą dzieci i że sobie z tym poradzimy. Dzieci są pacjentami wymagającymi wiele uwagi, chociaż często okazuje się, że są lepszymi pacjentami od dorosłych. Każdy przygotowujący się do pracy na oddziale pediatrycznym musi posiąść wiele informacji i zagadnień niezbędnych do pracy z dziećmi. Pomogą mu w tym na pewno przeróżne publikacje, m. in. „Pediatria” Dobrzańskiej czy „Pediatria i ” Muscari są godnymi polecenia. Z pewnością znajdziemy w nich wszystko to co jest niezbędne w pracy lekarza czy pielęgniarki na oddziale pediatrii. 

Książka nelson pediatria tom 2 to podstawa dla przyszłych pediatrów. Polecamy tę pozycję medyczną.

Praca pediatry jest ważną dziedziną. Na http://www.medicon.pl/3898-pediatria-i-pielegniarstwo-pediatryczne.html dowiesz się więcej o pracy pediatry.

Comments

Leave a Reply