Pościel dająca spokojny, długi i regenerujący sen

Grudzień 6, 2010

pościelNasze sypialnie to miejsca gdzie odzyskujemy siłę, odpoczywamy, pozbywamy się zmęczenia. Najczęściej największą uwagę przywiązujemy do łóżka i słusznie, bo to w nim spędzamy najwięcej czasy w naszym życiu. Dobieramy odpowiednią długość, szerokość, stylistykę oraz miękkość materaca, są to właściwości towarzyszące nam przez długi okres i dlatego poświęcamy im najwięcej czasu traktując po macoszemu inny ważny element.

Miła i ciepła lub chłodna

Pościel zawsze jakaś się znajdzie. Niby tak, tylko czy chcemy „jakoś” spać, czy dobrze spać? Dawniej nie przejmowano się jakością tekstyliów pościelowych, ważne że było pod czym leżeć. Obecnie każdy producent tkanin oferuje szeroką gamę tekstyliów pościelowych. Posiadając wybór, powinniśmy także nad tym aspektem przysiąść na dłużej. Spanie pod szorstką i nieprzyjemną tkaniną sprawia, że nie wysypiamy się, dostajemy wysypek i podrażniamy skórę. Spanie pod satyną lub satyną bawełnianą daje miły przyjemny chłód tak potrzebny przy regenerującym śnie. Kora pościelowa natomiast daje poczucie ciepła, przy całkiem miłej powierzchni, dlatego jest chętnie wykorzystywana zimą.

Dekoracyjne tkaniny pościelowe

Tkaniny pościelowe poza praktycznymi funkcjami spełnia także rolę dekoracji wnętrza sypialni. Znajduje się w koronnym miejscu tego pomieszczenia, a więc w łóżku, przykrywa jego największą powierzchnię, dlatego nie można ujmować jej udziału w wystroju wnętrz. Producenci tkanin i pościeli mają do swej dyspozycji wiele technologi zdobienia pościeli. Specjalne technologie barwienia tkanin, rysunku laserowego, pozłacania, plisowania, czy kreszowania pozwala na stworzenie wyjątkowych pościeli, pasujących do wielu wnętrz, a nawet budujących wystrój wnętrz w znacznym stopniu.

Comments

Leave a Reply