Pomoc przy aranżacji wnętrz

Listopad 19, 2013

Kiedy remontujemy mieszkanie lub dom, chcemy stworzyć nowe wnętrza, które będą spełniały wszystkie nasze wymagania. Nie jest to jednak takie proste. Większość osób postanawia zatem skorzystać z pomocy profesjonalistów i zgłasza się do projektanta wnętrz.

 

Jakiej pomocy udziela ?

Na samym początku projektanta zapoznaje się z wnętrzem domu – sprawdza jakie duże są poszczególne pomieszczenia, jaki jest ich rozkład. Poznaje również oczekiwania swojego klienta. Niektórzy mają jakiś pomysł na aranżację wnętrz, a inni nie. Mogą jednak mieć pewne wymagania – chcą żeby wnętrza były dostosowane do ich potrzeb. Następnie może zacząć tworzyć projekt. Zazwyczaj zaczyna pracę od określenia stylu dla danych wnętrz. Konsultuje z klientem czy bardziej będzie mu odpowiadał styl nowoczesny, klasyczny czy może jakiś inny. Do wybranego stylu będzie dobierał wszystkie kolejne elementy.

 

 

Wykańczanie wnętrza

Zaczyna od wykończenia wnętrz. Wybiera materiały oraz kolorystykę – dla ścian, podłóg. Kolejna sprawa to wybór wyposażenia – mebli oraz sprzętów domowych. Wszystko musi pasować do wcześniej określonego stylu. Poza tym liczy się jakość poszczególnych rzeczy i praktyczność rozwiązań. Projektant wnętrz dba o każdy szczegół – nawet o dekoracje. Wykonuje projekt dla każdego pomieszczenia. Cały czas konsultuje się z klientem. Jeżeli projekt nie do końca spełnia oczekiwania, wykonuje potrzebne poprawki. Ważne jest, by korzystać z usług doświadczonych projektantów. Znajdziemy takich fachowców w większości miast – Szczecin, Kraków, Łódź, Warszawa. Swoją wiedzą wykorzystają tak, by stworzyć dla nas idealne wnętrza.  

Nie zawsze jesteśmy na tyle kreatywni, abyśmy sami mogli zaprojektować nasze mieszkanie. Dlatego architekt wnętrz może pomóc nam zaaranżować nasze cztery kąty tak, abyśmy czuli się w nich dobrze i komfortowo.

Comments

Leave a Reply