Pokój u psychologa

Wrzesień 21, 2011

to ciężka . Ktoś kto wykonuje taki zawód musi umieć słuchać, ponieważ ludzie przychodzą do niego ze swoimi problemami. Dlatego często muszą nauczyć się, żeby nie przenosić pracy do domu. Oczywiście jest to wymagane wówczas, kiedy udziela psychoterapii. Jego zadaniem jest słuchanie człowieka oraz stwarzanie mu komfortowych warunków, które pozwolą otworzyć się jego klientowi.

Jak zapewnić miły nastrój?

Jedną z ważniejszych rzeczy jest wystrój pomieszczenia, w którym psycholog spotyka się ze swoimi klientami. W pokoju powinny znajdować się stylowe, ponieważ pacjent nie może czuć się jak, na przykład w szpitalu. Szpital ma specyficzny „” i nie służy on ludziom. Dlatego należy zapewnić im dobre warunki do rozmowy. Książki, obrazy, meble, wygodne siedzenia, zapach to wszystko wpływa na warunki w jakich mielibyśmy opowiadać o swoich problemach psychologowi.

meble stylowe

fot. http://www.hitmasty.com

Inne rzeczy też mają wpływ!

Oczywiście sam stosunek psychologa do swojego pacjenta ma również duże znaczenie. Nie może on być zniecierpliwiony naszymi problemami lub traktować nas w sposób lekceważący. Musi być otwarty na nasze problemy i być osobą, której brakuje nam, kiedy nie mamy się komu wygadać. Dlatego psycholodzy inwestują w swoje gabinety i stwarzają miłą atmosferę za pomocą mebli stylowych. Nie liczmy jednak, że psycholog rozwiąże nasze problemy za nas. On jedynie pozwala nam spojrzeć na pewne rzeczy z innej perspektywy.
 

Comments

Leave a Reply