Podstawowe obowiązki biura rachunkowego

Czerwiec 8, 2011

Z usług biura rachunkowego korzysta coraz więcej ludzi. Są to głównie osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Dzięki wsparciu takiej instytucji, właściciele danej firmy, mogą mieć pewność, iż ich dokumentacje, , oraz sprawozdania finansowe (wymagane na przykład przez GUS) są prowadzone w odpowiedni sposób.

Jakie jeszcze obowiązki spoczywają na biurze rachunkowym?

Każde , w ramach swojej działalności powinno służyć klientom, jako doradca w sprawach finansowych oraz prawnych. Jest ono odpowiedzialne, za sporządzanie statutów, umów oraz wszelkich uchwał. Dodatkowo, dba ono o rozliczenia z pracownikami, o wypłacanie wszelkich świadczeń w odpowiednim terminie oraz o coroczne rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Jak widać, na barkach biura rachunkowego ciąży ogromna odpowiedzialność, dlatego warto wybrać takie, które jest sprawdzone przez kogoś bądź też takie, które długo działa na rynku.

Ważne

Niezwykle istotne jest sprawdzenie, czy biuro rachunkowe, które chcemy zatrudnić posiada zgodę wydana przez Ministra Finansów, która pozwala mu na prowadzenie tego typu działalności. Oprócz tego, musi być również ubezpieczone. Tylko wtedy możemy spokojnie powierzyć mu dbanie o finanse naszej firmy.

Dobre biuro rachunkowe - takie jak choćby MN-ATUT - poza księgowością firma ta oferuje również usługi kadrowe i pomoc prawną.

Comments

Leave a Reply