Po imprezowe sprzątanie

Sierpień 9, 2012

Kto z nas nie przeżył w swoim życiu , po której najbliższych parę godzin trzeba spędzić na gruntownym sprzątaniu całego mieszkania? Gdy tylko ucichnie, a goście udadzą się do swoich domów, my – właściciele mieszkania zostajemy na placu boju. Sprzątanie po takiej imprezie – nawet jeżeli było na niej tylko kilka osób, z całą pewnością nie należy do najprzyjemniejszych i o dziwo do najprostszych czynności.

Praca w dobrej kolejności

Aby jak najszybciej uporać się z po imprezowym bałaganem, konieczne jest przemyślanie naszej pracy i tego jak ułożymy sobie sprzątanie. Jeżeli mamy do pomocy choć jedną osobę, z całą pewnością cała praca przebiegnie zdecydowanie sprawniej i szybciej. Aby móc zabrać się za dokładniejsze czyszczenie pokoi, najpierw najlepiej przejść się po każdym pomieszczeniu gdzie odbywała się impreza z workami na śmieci, do których będziemy wrzucać wszelkie śmieci, butelki i resztki jedzenia.

Następnym krokiem powinno być znoszenie brudnych naczyń do kuchni – dobrze by było, jeżeli w tym czasie ktoś kto nam pomaga będzie po woli, wszystko sukcesywnie zmywał. Czasem zdarza się, że ktoś niefortunnie wylał coś na podłogę – wówczas powinno nastąpić jak najszybciej, szczególnie wtedy, gdy nie chcemy mieć trwałej pamiątki po imprezie w postaci nieestetycznie wyglądającej . Gdy uporamy się z tym wszystkim możemy brać się za wycieranie mebli, odkurzanie a na sam koniec umyjmy podłogę. Takie sprzątanie przynosi najlepsze efekty!

Wiele osób nienawidzi takich czynności jak czyszczenie wykładzin łódź, usuwanie natrętnych plam z obrusów czy z dywanów, niemniej dzięki nowoczesnym środkom chemicznym ich usuwanie jest zdecydowanie prostsze!

Comments

Leave a Reply