Pies prawdziwym przyjacielem człowieka, na dobre i na złe

Grudzień 6, 2010

bernenski-pies-pasterskiNie jest dużym nadużyciem mówić, że psy potrafią być najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Często słyszy się o historiach, kiedy to pies uratował komuś życie, czy też pomagał w codziennych czynnościach. Przykładu nie trzeba szukać daleko, gdyż wystarczy przypomnieć o tym, że psy przewodnicy są często jedyną pomocą dla osób niewidomych i robią to praktycznie bezbłędnie. mogą być prawdziwymi członkami rodziny. Wystarczy jedynie uświadomić sobie fakt, że są to psy bardzo duże i posiadają bardzo znaczną masę, co już na pierwszy rzut oka każe liczyć się z nimi. są wyjątkowo inteligentnymi psami o bardzo spokojnym usposobieniu.

Prawidłowe wychowanie psa

Bardzo dużo w charakterze psa zależy od tego, jak został on wychowywany przez swoich opiekunów. Błędy w wychowaniu bardzo często później objawiają się podczas zwykłych codziennych czynności, kiedy to pies może na przykład nie słuchać swojego pana, czy też może nawet robić mu świadomie na złość. Psy berneńskie są bardzo łatwe w wychowaniu. Praktycznie od maleńkości bardzo szybko przywiązują się do swojego opiekuna i uczą się błyskawicznie reakcji na swoje imię oraz podstawowych komend. Nie jest wielką trudnością nauczyć takie psy chodzenia na smyczy, czy też podstawowych zachowań sterowanych poleceniami głosowymi lub ruchowymi.

Jeśli pies rasowy, to jedynie z hodowli

Jeśli ktoś szuka psa rasowego, na przykład rasy berneńskiej, to powinien swoje kroki skierować od razu do hodowli psów. berneńskich daje gwarancję na to, że psy będą posiadały pełny rodowód i będą one pochodziły z zaufanego źródła, a to jest bardzo ważne w przypadku psów rasowych, gdyż wystarczy jedno z rodziców bez rodowodu i już nie będzie to pies pełnej rasowej krwi.

Comments

Leave a Reply