Owoce i warzywa w sam raz na wiosnę!

Maj 24, 2013

Na słowo „dieta” niektórzy dostają ciarki i od razu robią się głodni. Faktycznie diety bywają dużym wyzwaniem. Jak wiadomo zakazany owoc najbardziej kusi… No właśnie, czy aby na pewno owoc? Przecież to akurat samo zdrowie!

Jeść mniej, ale smacznie

Wiosna to dobry moment na zmianę nawyków żywieniowych. Za oknem robi się cieplej – można to wykorzystać i urozmaicić aktywność fizyczną, która sprawia więcej radości w słoneczne dni. Aby efekty były widoczne, warto postarać się również oto, by jeść zdrowiej. Zimą wiele osób ma tendencje do podjadania – siedzenie w domu na kanapie sprzyja przekąskom. Potem stajemy przed lustrem i stwierdzamy ze smutkiem – „czas na odchudzanie”. Nie musi to jednak oznaczać głodówki!

owoce i warzywa łódź

Nie trzeba się głodzić

Dieta powinna być przede wszystkim urozmaicona. Co to oznacza? Warto dodawać owoce do każdego posiłku, w ten sposób można opóźnić wchłanianie węglowodanów, co oznacza mniejsze stężenie glukozy we krwi. Należy też obalić mit – nie tylko świeże są zdrowe, czasem warto także sięgnąć po mrożonki…Wiosną, gdy o zielone warzywa i soczyste owoce łatwiej, lepiej z nich korzystać! Grill w ogródku kusi, ale przecież można na nim zajadać oprócz kiełbasek także cukinie, paprykę czy inne warzywa. Z dodatkiem przypraw, będą naprawdę smaczne!Blender lub mikser wystarczą by stworzyć odżywczy i apetyczny koktajl owocowo-warzywny. Jeżeli zrobimy go na bazie jogurtu (redukujmy śmietanę!) – okaże się naprawdę dietetyczną, ale smaczną przekąską między posiłkami.

Comments

Leave a Reply