Ortodonta dla dzieci i dorosłych

Wrzesień 26, 2012

Niektórzy omijają szerokim łukiem ze strachu, iż trafią na fotel dentystyczny na tortury, które zapewni im sadystyczny . Jeżeli jednak za długo zwleka się z wizytą u stomatologa… czeka .

Kiedy dziecko powinno trafić do ortodonty?

Cieszyn to miasto, które słynie z dobrych gabinetów dentystycznych. Kiedy jednak pacjent trafia do ortodonty? Dzieci powinny udać się do lekarza jeśli ich twarz jest asymetryczna lub gdy zbyt wcześnie straciły mleczne (często to efekt zmian próchnicowych). Zbyt mocno wysunięta broda czy nieprawidłowo uszeregowanie zębów to kolejny powód by zgłosić się do ortodonty. Warto również zbadać te dzieci, które maja wadę wymowy, dysfunkcjonalny język czy nieustannie otwarte usta.

ortodonta cieszyn

Co robi ortodonta?

Nie tylko dzieci, ale i dorośli często trafiają na konsultację ortodontyczną. Jakie należy mieć objawy? Już ścieranie się zębów czy nadmierne odkładanie się kamienia nazębnego powinno zasugerować wizytę u ortodonty. Co dokładnie robi ortodonta i czy jest się czego bać?  Do jego zadań należy pokazywanie prostych ćwiczeń, które mają pomóc pacjentowi, zakładanie aparatów ortodontycznych . To on wykonuje naszego uzębienia  i ustala z pacjentem plan leczenia. Leczy próchnicę, chorobę przyzębia (tak zwana ) czy choroby stawów skroniowo-żuchwowych.  Nie każdy gabinet dentystyczny prowadzi pomoc ortodontyczną, jednak coraz więcej stomatologów współpracuje z ortodontami.

Niejeden gabinet dentystyczny cieszyn współpracuje z ortodontą, który pomaga w przypadku złego zgryzu czy próchnicy niezależnej od dbalości o higienę zebów. To ortodonta zaklada również aparaty.

Dobry ortodonta cieszyn wspólpracuje zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Niekiedy warto zaprowadzić dziecko do lekarza - to pomoże mu uchornić zęby przed próchnicą i zadbać o odpowiedni zgryz odpowiednio wcześnie.

Comments

Leave a Reply