Opieka dla osób starszych

Styczeń 30, 2014

Osoby starsze bardzo często potrzebują pomocy oraz opieki. Zazwyczaj wynika to z faktu, że znacząco pogarsza się stan ich zdrowia. W związku z tym nie mają już tyle sił co kiedyś. Czasem nie są w stanie wykonywać nawet codziennych czynności. Kto zatem zapewni odpowiednią opiekę takim osobom?

opieka

Najbliższa rodzina

Zazwyczaj starszym krewnym zajmuje się rodzina. Może ona zamieszkać razem z taka osobą. Wtedy łatwiej jest się nią zająć. Rodzina zajmuje się codziennymi sprawami – robi zakupu, przygotowuje posiłki, sprząta, wykonuje jakieś naprawy. Pomaga też załatwiać ważne sprawy. Poza tym troszczy się o potrzeby emocjonalne osoby starszej.

ze strony opiekunki

Rodzina nie zawsze jest w stanie zapewnić potrzebną opiekę. Czasem wiąże się to z jakimiś obowiązkami zawodowymi lub rodzinnymi. Co można wtedy zrobić? Najlepszym wyjściem będzie znalezienie opiekunki dla osoby starszej. Oczywiście taka osoba musi mieć odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie. Zazwyczaj dobrze korzystać z usług opiekunek, które ktoś nam polecił i wiemy, że był z nich zadowolony. Mamy jednak jeszcze inne wyjście. Powstają firmy, które świadczą . Taka jest wtedy dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Można ustalić jakie zakres obowiązków będzie miała oraz ile czasu będzie poświęcała naszemu krewnemu. może obejmować praktyczną pomoc, dotrzymanie towarzystwa oraz pomoc medyczną. Na pewno warto rozważyć tę możliwość, jeżeli jest nam taka pomoc potrzebna.  

Opieka jest świadczona w różnych państwach. Na portalu http://www.globalcare.com.pl/pl-showpage-2 przekonamy się, że jest możliwe wybranie opieki z Niemiec.

Comments

Leave a Reply