Obrót aut używanych w Polsce

Wrzesień 9, 2011

Auto z wgnieceniamiWtórny w naszym kraju jest wyjątkowo rozbudowany. Zatrudnia on setki tysięcy handlarzy, pracowników skupów aut oraz komisów. Polacy zdecydowanie bardziej wolą wydawać pieniądze na auta starsze i wyższej klasy, niż prosto z salonu niższej klasy. Kupując pięcioletnią Hondę zapłacimy tyle samo, co za nową Hondę i to z podstawowym wyposażeniem. Oba auta będą służyły jeszcze przez wiele lat, dlatego też nie dziwi wybór większego i bardziej komfortowego auta używanego.

Praca skupów aut

Jeszcze kilka lat temu chcąc sprzedać auto, przeciętny Polak ogłaszał się w lokalnej prasie, a także przyklejał do szyb kartki z napisem „sprzedam”. Dopiero później zaczęto korzystać z takich portali jak Moto-allegro czy Gratka, gdzie za niewielką opłatą pojazd był wyświetlany setkom tysięcy internautów. Z czasem jednak pojawiły się skupy aut – firmy zajmujące się odkupowaniem samochodów od prywatnych osób i sprzedających je innym. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Jeszcze przed skupami aut

Wcześniej jednak na rynku motoryzacyjnym królowały . Cieszą się one jednak coraz mniejszym zainteresowaniem prywatnych osób, gdyż oddając pojazd do takiej firmy, na pieniądze trzeba czekać aż do momentu sprzedaży. Obecnie auta stojące w komisach są własnością skupów aut. Choć osoba prywatna musi płacić pośrednikom, to ogólnie wychodzi takie rozwiązanie na plus, ponieważ sprzedaż auta nastręcza wiele problemów i wygodniej jest zdać się na profesjonalistów.

Comments

Leave a Reply