O tym jak trudne są powroty do zdrowia

Lipiec 12, 2012

to temat, który budzi emocje w tych, którzy ją przeżyli. Po wypadkach czy poważnych kontuzjach powrót do zdrowia i sprawności często oznacza prawdziwy wysiłek. Nie tylko ciało musi odzyskać dawne umiejętności, ale i psychika. Wiele lęków powypadkowych tkwi bowiem w głowie i to nasz mózg powoduje, że blokuje się i ciało. Wspomina o tym między innymi książka . Po operacji wiele osób czuje się bezradna. Czują się ograniczeni przez własne ciało, które stało się dla nich obce. Nie czują się tak dobrze jak kiedyś, a przez co pogłębiają się w depresji i apatii. Nie musi jednak tak być.

Najpierw musi chcieć głowa

Istnieje wiele stowarzyszeń, które pomagają takim osobom. „” podkreśla rolę nastawienia. , który jest autorem pisze o tym, że połową sukcesu jest chęć wyzdrowienia. Mówi się, że „chcieć to móc” i w tym stwierdzeniu jest wiele prawdy. Pozytywne myślenie potrafi zdziałać cuda. jest silniejszy niż często myśli, dlatego rehabilitacja często kończy się sukcesem.

fizjoterapia w chirurgi, fizjologiczne podstawy wysiłku fizycznego jan górski

Pot i łzy

Wysiłek jest duży, ale opłaca się zmęczyć i postarać. Zdrowie jest bowiem najważniejsze. „Fizjoterapia w chirurgi” pokazuje jak przebiega relacja między pacjentem, a tym kto pomaga mu dojść do formy. Taki dobry duch przydaje się nie tylko by udzielać wskazówek odnośnie ćwiczeń, ale i dopingować. Gdy ktoś wierzy w nas, my łatwiej wierzymy w siebie. Rehabilitacja wymaga czasu i cierpliwości.

Problemy fizjoterapi wyjaśnia się w wielu podręcznikach. Jeden z nich jest dostępny pod adresem http://www.medicon.pl/21328-fizjoterapia-w-chirurgii.html, wystarczy go zamówić by przeczytać.

Comments

Leave a Reply