O tym jak łatwo zajść w ciąże

Sierpień 27, 2012

coraz wcześniej rozpoczynają współżycie, a zajście w ciąże przez osoby niepełnoletnie staje się coraz częściej widziane na ulicy czy w polskich szpitalach. Choć nadal sytuacja w Polsce nie jest tak tragiczna jak w Anglii, gdzie jedna 16-latka na 10 zajdzie w ciąże przed ukończeniem właśnie tego wieku. Jedna z młodych licealistek z Łodzi sądziła jednak, że nie zajdzie w ciąże, ponieważ jej jest bezpłodny.

ciąża

Wpadka

poznała prawie 10 lat starszego mężczyzną od siebie, z którym od dłuższego czasu współżyła. Wcześniej stosowała tabletki antykoncepcyjne, ale pech sprawił, że jednego dnia zapomniała zażyć magiczną pigułkę. Zorientowała się dopiero po odbytym stosunku z partnerem. Zdesperowana pobiegła do apteki po test ciążowy, w którym jasno wynikało, że nie zaszła w ciążę. W taki właśnie sposób doszła do wniosku, że jej partner jest bezpłodny. Od tej pory już ani razu nie zdecydowała się na zażycie tabletki antykoncepcyjnej. Niestety, następnego miesiąca okres zaczął się spóźniać, a ze zdziwieniem odkryła, że jest w ciąży.

Gdzie wizyta u lekarza?

Każda młoda dziewczyna powinna zdawać sobie sprawę z tego, że może orzec wyłącznie , który przeprowadzi wcześniejsze badania. Bez tego nie da się stwierdzić, czy dany mężczyzna jest bezpłodny. Przez swoją „głupotkę” licealistka musiała poświęcić egzaminy maturalne, do których nie była przygotowana, ponieważ musiała zajmować się dzieckiem. Na szczęście partner jej nie opuścił. Dziś tworzą normalną rodzinę, choć mają problemy finansowe.

Comments

Leave a Reply