Nieustanna walka o zdrowe zęby

Maj 11, 2012

są elementem naszego ciała, które wymagają nieustannego dbania oraz pielęgnacji. Kość zębowa, pomimo tego, iż jest niezwykle twarda, bardzo często zostaje atakowana przez próchnicę, która jest odpowiedzialna za wszelkie oraz problemy z zębami. Chcąc uniknąć wszelkich problemów z zębami, wiele osób musi przygotować się na żmudną walkę. Często nawet regularne wizyty u stomatologa nie mogą zapobiec powstawaniu nowym ubytkom.

Codzienna higiena

Wizyty u lekarza warto wesprzeć regularnym szczotkowaniem zębów, oraz myciem przestrzeni między zębowych nicią dentystyczną. Oprócz tego, aby jeszcze bardziej zlikwidować możliwość powstawania próchnicy, dobrze jest stosować antybakteryjne płyny do płukania jamy ustnej. Rano po śniadaniu oraz wieczorem zaraz przed snem, to najlepsze pory dnia na to aby jak najlepiej zadbać o nasze zęby.

Gdy to wszystko nie pomaga?

Wiele ludzi ma tak słabą kość zębową, iż nawet regularne czyszczenie zębów, nie poprawia ich kondycji. Mimo tego, że przestrzegają zasad higieny i co ważniejsze – odwiedzają dentystę, gdy tylko dzieje się coś złego z ich zębami, czasem mają usuwane zęby. Ekstrakcja jest bardzo nieprzyjemnym zabiegiem z dwóch powodów – przede wszystkim na ogół towarzyszy jej jeżeli nie ból, to duży dyskomfort. Oprócz tego, osoba, której wyrwano zęba ma od tej pory niepełne uzębienie, i często czuje się z tym bardzo niekomfortowo.

Wówczas jedynym wyjściem aby to naprawić, jest wprawieniem implantów. Są to sztuczne zęby wykonane z różnego rodzaju tworzywa – najczęściej z porcelany – które zostają wpasowane tak aby nie różniły się od reszty uzębienia. takie są dość kosztowną zabawą, jednak czasem to jedyne rozwiązanie aby móc cieszyć się pięknym uśmiechem.

Wprawiając implanty żywiec, możemy mieć pewność, iż będą one trwałe tak jak prawdziwy ząb. Ich całe szczęście nie będzie atakować próchnica, dlatego nie będziemy musieli obawiać się, iż będą zniszczone już po paru miesiącach od założenia.

Comments

Leave a Reply